top of page
Jasmin Caneks
Zeytinyağı

 

 

Zeytin ağacına ilişkin mevcut en eski veri Ege Denizi’ndeki Santorini Adası’nda yapılan arkeolojik çalışmalarda ortaya çıkarılan 39.000 yıllık zeytin yaprağı fosilleridir. Kuzey Afrika’daki Sahra bölgesinde gerçekleştirilen arkeolojik araştırmalarda ise M.Ö. 12.000'e ait zeytin ağacı bulgularına rastlandı. İlk zeytin hasadının ne zaman ve hangi uygarlık tarafından yapıldığıysa bilinmemektedir.

Tarih, zeytinyağı üretimine ilişkin en belirgin izlerin Akdeniz’in tam ortasındaki Girit Medeniyeti’ne, MÖ 4500 yıllarına dek uzandığını göstermektedir.

 

 

Son teknoloji ile yenilenmiş  fabrikamız zeytin sıkımı ile zeytinyağı dönüşümünde siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz. Yılın 4 ayını kapsayan zeytin sektöründe zeytinyağı ile ilgili tüm konularda siz değerli müşterilirimize hizmet vermekten memnuniyet duyarız.

Paketleme

 

Bunun dışında tesisimizde 1000m2 alanda son teknoloji donanıma sahip paketleme fabrikası bulunmaktadır. Özenle paketlenen meyve sebzeler iç ve dış piyasaya gönderilmesi için en uygun hale getirilir. Ürünleri en doğal haliyle paketleyip kaliteyi üst düzeyde tutmaktadır. %100 müşteri memnuniyeti hedefinden sapmadan, teknolojiyi yakından takip ederek sektörün lideri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Narenciye
 

100.000 m2 üzerinde bulunan narenciye bahçesinde, ürünlerimizin en son teknoloji ile bakımı yapılıp ihracat kalitesinde yetiştirilip her yıl piyasının durumuna göre iç ve dış piyasalara dağıtımı gerçekleştirilir.

bottom of page